Kvalita a bezpečnost

V Taste of the Wild usilují o to, aby všechno vyrobené jídlo pro psy a kočky bylo co nejbezpečnější. Každá receptura pro psy a kočky je navržena a vyladěna firemními veterináři a výživovými poradci, aby splňovala specifické nutriční požadavky a byla v souladu s přísnými standardy kvality a bezpečnosti. Taste of the Wild se vyrábí v pěti moderních továrnách v USA: dvě jsou v Kalifornii, další najdete v Missouri, Arkansasu a Jižní Karolíně. Vstupní suroviny navíc pocházejí pouze od několika vybraných, ověřených dodavatelů.

Bezpečnost na prvním místě. Kvalita všudypřítomná.

Pro to, co vaši mazlíčci jedí, máte nastavenou laťku vysoko, takže Taste of the Wild má vysoko laťku pro to, jak krmiva pro ně vyrábí. V Taste of the Wild znamená zdravé krmivo pro psy a kočky to stejné jako bezpečné krmivo pro psy a pro kočky. Neustále se monitorují ingredience, výrobní prostředí a hotové produkty. Jedině tak je zajištěna kvalita a bezpečnost vyrobených krmiv. Neustálým zapojováním vědeckých a technologických pokroků je bezpečnostní systém produkce v Taste of the Wild opravdu všestranný a díky němu jsou krmiva vždy zdravá, bezpečná a výživná.

Některé z protokolů bezpečnosti a kvality

V Diamond Pet Foods, pod které Taste of the Wild spadá, se kontroluje každý aspekt výrobního procesu: fázi před výrobou, výrobu samotnou, i fázi po výrobě.

  • 1 075 testů na mykotoxiny / týden
  • 1 300+ mikrobiologických testů / týden
  • 180 testů na oxidační stabilitu tuků a olejů / měsíc
  • 6 000+ výživových testů ingrediencí / měsíc
  • 45 000+ výživových testů hotových produktů / měsíc
  • 18+ hodin školení každého člena personálu na bezpečnost / rok
  • 600+ vyhodnocení bezpečnosti / rok

Kontrola mykotoxinů
1 075 testů na mykotoxiny / týden

Žádné ingredience s potenciálním rizikem mykotoxinů do závodů nejsou vpuštěny, aniž by byly zevrubně analyzovány nejvyspělejšími testovacími metodami a vybavením. Mykotoxiny jsou toxické látky produkované houbami, které se mohou objevit hlavně v zrnech. V Diamond provádíme 1 075 testů na mykotoxiny každý týden. Další zárukou ochrany je ještě jeden test všech hotových produktů obsahujících kukuřici nebo rýži, který se provádí každou hodinu před vypuštěním krmiva do světa.

Mikrobiální testy
1 300 mikrobiologických testů / týden

Každý týden je provedeno více než 1 300 mikrobiologických testů, které zahrnují testy finálních produktů, testy během výroby, testy výrobního prostředí nebo testy hygienických podmínek. Všechny přísady a probitioka musí mít certifikát o analýze a musí vykázat negativní výsledek na salmonelu, než pokračují dále do výroby. Každý měsíc se také provádí přibližně 180 testů na oxidační stabilitu všech tuků a olejů použitých v recepturách.

Kvalita vody
Voda se čistí, aby neobsahovala žádné mikroorganismy ani jiné organické či anorganické chemikálie. Pomocí procesu zvaného reverzní osmóza, což je stejný proces, který využívá řada výrobců balené vody, se voda protlačuje skrz několik jemných filtrů, aby se zbavila všech potenciálních kontaminantů. Výsledkem je vyčištěná voda, která je potom ve formě páry používána i při procesu vaření krmiv Taste of the Wild.

Kvalita vzduchu
Všechny závody Taste of the Wild jsou rozděleny na jednotlivé zóny, díky čemuž jsou vstupní ingredience odděleny od hotových produktů. Každá výrobní oblast je vybavena jednotkami pro ozonovou filtraci vzduchu HEPA. To zajišťuje neustálou čistotu vzduchu v každé dílčí oblasti výroby.

Program testování hotových výrobků
45 000+ výživových testů hotových produktů

Žádný produkt není puštěn do distribuce, aniž by byl řádně prověřen v přísném testovacím programu. V něm jsou produkty testovány ověřenou nezávislou laboratoří. Využívají se referenční standardy, které jsou založené na vědeckých a statistických poznatcích a které byly stanoveny Mezinárodní komisí pro mikrobiologické specifikace potravin (ICMSF). Z každého vyrobeného produktu jsou odebírány vzorky, které se testují. Každý vzorek se pozoruje po dobu udávané trvanlivosti (obvykle 12 měsíců). Bez tohoto ověření není žádný produkt vypuštěn do distribuce.

Ověření dodavatelé
Dodávat suroviny do Taste of the Wild není snadné. Může to dělat jen několik ověřených dodavatelů, se kterými firma udržuje blízké vztahy. Na rozdíl od jiných velkých firem, které s dodavateli obchodují hlavně na základě nabídnuté ceny a neustále tak dodavatele a vstupní suroviny mění, Taste of the Wild upřednostňuje dlouhodobou, důvěrnou spolupráci. To umožní dobře kontrolovat standardy kvality a bezpečnosti a také, díky této efektivní spolupráci, držet ceny nízko.

Dalším důležitým faktorem je, že všechny suroviny jsou vyprodukovány udržitelným a humánním způsobem. Každé balení krmiva pro psy a kočky obsahuje zdroj protein, který byl vybrán velmi pečlivě. Jsou to např.: zvěřina, bizon a hovězí z volného chovu, udržitelně chovaný losos, říční pstruh a krocan a kachna z volného výběhu.


Pro více informací můžete pokračovat na další stránky:


Chcete se zeptat ještě na něco jiného? Dejte vědět!


Nebo svému mazlíčkovi rovnou udělejte radost!

Nakupte v e-shopu
Hájek Pet Food
Seznamte se s naší firmou.
O značce Taste of the Wild
Zjistěte více o této oblíbené americké značce.
Jak se starat o vaši šelmu?
Přečtěte si tipy ohledně výživy a životního stylu na našem blogu.
Jste velkoobchodník?
Podívejte se do našeho B2B e-shopu.